Vstupenky na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou v prodeji. Dostihový spolek je uvolnil o několik měsíců dříve, než bylo v minulých letech obvyklé. V síti Ticketportal je možné lístky koupit od dnešního dne. A na dostihové fanoušky čekají také různé slevy.

I přes ne příliš příznivé počasí si v neděli cestu na pardubické závodiště našlo na pětadvacet tisíc diváků. U televizních obrazovek samotnou 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou trávilo 2,3 milionů diváků, další diváci dostihy sledovali na internetových serverech. Vrchol české překážkové sezony přenášel i nejsledovanější dostihový kanál Racing UK.

Vítězem 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou je devítiletý valach jménem Charme Look. Ke čtvrtému triumfu v nejstarším a nejtěžším dostihu kontinentální Evropy donesl žokeje Jana Faltejska. Charme Look je svěřenec trenérky Martiny Růžičková, která se stala teprve druhou ženou – trenérkou v historii Velké pardubické, která dokázala připravit vítěze tohoto dostihu. Faltejsek se přidal k Václavu Chaloupkovi a Petru Gehmovi, kteří jako jediní dva měli doposud na svém kontě čtyři triumfy. Rekordmanem stále zůstává Josef Váňa st., který dokázal zvítězit osmkrát.

Fantastická 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou přinesla skvělou podívanou a mnoho příběhů, o kterých se bude psát ještě dlouho. Marek Stromský se vrátil do nejnáročnějšího dostihu starého kontinentu po loňské šokující diskvalifikaci, ale tentokrát se s Nikasem do cíle nepodíval. Rabbit Well s Josefem Váňou mladším dokonce ani neodstartoval. Hlavním tématem novinových článků však bude devítiletý valach Charme Look, který po dominantním vítězství v srpnové kvalifikaci opanoval i samotnou Velkou pardubickou.

Areál pardubického závodiště se připravuje na dvoudenní dostihový festival. Během víkendu odstartuje patnáctka dostihů, jejichž vrcholem samozřejmě bude 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Dostihová dráha je na velký svátek připravena, stejně jako celý areál závodiště. Sobotní mítink startuje v pravé poledne, nedělní dostihový svátek otevře o hodinu dříve slavnostní zahajovací ceremoniál.